• Sapıkların ve Psikopatların Ülkesi

Sapıkların ve Psikopatların Ülkesi

Bu ülkede sapık patlaması var. Ülkeden yakın zaman içinde Crononberg filmlerini aratmayacak filmler yapan yönetmenler çıkmasını bekliyoruz. Çünkü bu ülkede sapık patlaması var. Kadınlar öldürülüyor, çocuklara tecavüz ediliyor. Oralı analı her türlü seks dillere pelesenk olmuş, pozisyondan pozisyona koşan televizyonlarda ve akabinde internet aleminde her yaşa konuşan sapıklar. Onları konuşturanların sapıklığı ise bambaşka bişi… Hamile kadının tahrikçiliğinin cezbiyle olsa gerek kürtaj hakkında söz söyleme sanatının gelişim gösterdiği bir ülke burası. Etek boyu ve dekolte üzerine yağlı boya tablo yapanların ülkesi. Kadınların kim vurduya gitmesi üzerine performans sanatının etkin kullanıldığı bir ülke burası. Beyaz perdeye yansıyan oscar’dan oscar’a koşacak kadar başarılı yapımlara imza atacak kadar büyük sapıklıkların ülkesi burası.

Ben cahilin tekiyim pek anlamam ama biliyorum ki bu ülke sapıklıkların ve sapıkların ülkesi.

Fetiş nesnesi olmuş, ihtiyaçtan değil sapıklıktan yüceltilen paranın hükümdarlığında devam eden bir iktidarcık ülkesi burası. En az pantolon altı kadar iktidarcık.

Ve bu ülke, vadesi dolmuş kurtların dizi seti. Ayakta alkışlanan ucuz piyeslerin ülkesi. Daha önce yaşanmışlıkların devam filmi niteliğindeki sapıkça katliamların ülkesi. İki akorlu ıptıs ıptıslı, kötü efektli şarkıların top 10 listelerinde 10 hafta liste başı yaptığı tam da bu sebeple çığlıkların duyulmadığı bir ülke. Bir sapıklığın, başka bir sapıklıkla örtüldüğü bir ülke burası.

Sapıkların ve sapıklıkların ülkesi.

Algının kapılarının duvarla örüldüğü ve yetmeyip bir de duvar kağıdıyla kaplandığı bir ülke burası. Üstümüzden sürekli silindirlerin geçtiği, yönetilmeyi her defasında daha da içselleştirdiğimiz, sapıklıkları normalleştirdiğimiz bir ülke burası. Nerenin güvenli bölge olduğu hakkında bir fikrimizin olmadığı… Artık sapıklıkların farkına vararak “gerçekliği bulma süreci”ne girmeliyiz. Belki sapıkların sapkın saplarına karşı. Sağ ve salim.

“Psycho Killer
Qu’est-ce que c’est?
fa fa fa fa fa fa fa fa fa far better
Run run run run run run run away”

Yazanın ricası: Yazıdaki ‘sapık’ları bulunuz! Sonra da etrafınızdakileri…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *